Co zobaczyć na Starym Mieście w Krakowie?

Redakcja

4 stycznia, 2024
Dziś chciałabym podzielić się z Wami tym, co uwielbiamy na Starym Mieście.
  • Wzgórze Wawelskie
Jak można napisać o Starym Mieście, nie wspominając o pięknym Wzgórzu Wawelskim? To serce Krakowa, które bije od wielu wieków. Kiedy stajemy u stóp Wawelu, czujemy się jak bohaterowie historii, którzy wyruszyli tam, by odkrywać tajemnice tego miejsca. Wawel to królewski zamek, katedra i symbol władzy. Przeszłość tonie w jego murach, a wspaniałe widoki na Wisłę i panoramę miasta zapierają dech w piersiach.
  • Brama Floriańska i Barbakan
Przemierzając Stare Miasto, nie sposób ominąć jednego z najważniejszych zabytków – Bramy Floriańskiej i Barbakanu. To miejsce, które spaja historię z współczesnością. Kiedy przechodzimy przez bramę, przenosimy się w czasie o wiele stuleci wstecz. Moja ulubiona ulica Floriańska, bo idąc nią podziwiam w oddali Bazylikę Mariacką.
Barbakan Kraków
  • Rynek Główny
Wychodząc z Mariackiej trafiamy na Rynek Główny. To jeden z największych rynków średniowiecznej Europy, a jego rozmiary zapierają dech w piersiach. Na środku rynku stoją Sukiennice, pełne sklepików z pamiątkami, a także wieża ratuszowa i Kościół Mariacki. Wieża Kościoła Mariackiego jest dla mnie prawdziwą perełką Starego Miasta. Jeśli trafimy tam o pełnej godzinie, usłyszymy melodyjny hejnał, który jest prawdziwą ucztą dla uszu i duszy.
  • Spacer po Plantach
Kiedy trochę odpoczniemy na Rynku, polecam wybrać się na spacer Plantami. To zielony pas wokół Starego Miasta. To doskonałe miejsce na relaks po pełnym zwiedzania dniu. Spacerując wzdłuż Plant, dotrzemy do Bramy Floriańskiej i można kontynuować wędrówkę uliczkami Starego Miasta, aby odkrywać kolejne skarby Krakowa. Oczywiście, te miejsca to tylko część piękna, które czeka na nas na Starym Mieście w Krakowie. Przenoszą nas one do czasów dawno minionych, ale też pokazują nam, jak piękne jest nasze dziedzictwo kulturowe. To od wszystkich tych detalów, takich jak kamienne elewacje, kolorowe kamieniczki i zapierające dech w piersiach widoki, nie możemy oderwać wzroku.

Polecane: