Gdzie na fajny spacer w okolicach Krakowa?

Redakcja

5 stycznia, 2024
Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami naszymi ulubionymi miejscami na spacery w okolicach Krakowa. Jak wiecie, Samuel dopiero poznaje to piękne miejsce, więc każdy spacer jest dla nas naprawdę wyjątkowy. Zapraszam Was na wirtualną podróż przez nasze ulubione zakątki!

Las Wolski

Jeśli pragniecie oderwać się od miejskiego zgiełku i spędzić czas na łonie natury, polecamy Wam wybrać się do Lasu Wolskiego. To magiczne miejsce, w którym spokój i cisza panują bezsprzecznie. Spacerując po gęstych dróżkach i ścieżkach, można spotkać dzikie zwierzęta i podziwiać piękne krajobrazy.

Zamek w Niepołomicach

Czy wiecie, że zaledwie 30 kilometrów od Krakowa znajduje się zamek, który swoją historią sięga aż XI wieku? Mowa oczywiście o zamku w Niepołomicach! To jedno z naszych ulubionych miejsc na wycieczkę w okolicach Krakowa. Spacerując po zamkowych salach, można przenieść się do średniowiecznego świata rycerzy i księżniczek.

Kościelisko

Następna propozycja to Kościelisko, urokliwa wioska w Tatrach oddalona około 2 godziny samochodem od Krakowa. To miejsce zachwyciło nas swoim malowniczym krajobrazem i spokojem, jaki w nim panuje. Spacerując po okolicy, odkryliśmy przepiękne lasy, górskie szlaki i tradycyjne, drewniane chaty. Moim zdaniem, Kościelisko to idealne miejsce dla wszystkich miłośników natury i ciszy. Jest również doskonałą bazą wypadową do trekkingu po górach, jeśli macie ochotę na większe wyzwanie.

Zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego

Inną propozycją na spacer jest Ojcowski Park Narodowy, położony zaledwie 20 kilometrów od Krakowa. To malownicze miejsce pełne skalnych formacji, jaskiń i zamku. Podczas naszego spaceru mieliśmy okazję podziwiać niesamowite formy skalne, takie jak Maczuga Herkulesa czy Igła Deotymy. Wrażenia były niezapomniane! Naszym zdaniem, Ojcowski Park Narodowy to idealne miejsce na spacer dla osób, które cenią sobie niepowtarzalny urok natury i historii.

Rynek Główny w Krakowie

rynek Kraków spacer
Ostatnią propozycją na spacer jest Rynek Główny w samym centrum Krakowa. To serce miasta, które ciągle nas fascynuje swoją historią i atmosferą. Spacerując po Rynku, możemy podziwiać piękne kamienice, gotyckie kościoły i oczywiście słynne Sukiennice. Jest to idealne miejsce na przechadzkę po zabytkowych uliczkach, zakupy w lokalnych sklepach i delektowanie się klimatem Krakowa. Każde z tych miejsc niesie ze sobą coś wyjątkowego i niezapomnianego. Mamy nadzieję, że daliśmy Wam kilka inspiracji na przyszłe wycieczki. Przecież to, czego potrzebujemy teraz to małe przyjemności i ciekawe przygody, prawda? Wkrótce podzielimy się kolejnymi ulubionymi miejscami.

Polecane: